UL.WIELICKA 75/45, 30-552 KRAKÓW tel. mob.: 662 465 465 | E-MAIL: wspolnepielgrzymowanie@gmail.com | KRAKÓW tel.: 662 465 465 | NUMER KONTA: MBANK 92 1140 2004 0000 3302 2597 4707
TERMIN PIELGRZYMKI: 23 I - 2 II 2019 - 12 dni
1 DZIEŃ: WYLOT 23 I 2018 DO MEKSYKU
Zbiórka na lotnisku, Odprawa bagażowo-paszportowa na 2 godziny przed wylotem. Przylot do miasta Meksyk. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.
2 DZIEŃ: MEXICO CITY - MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII – CITY TOUR - REJS W XOCHIMILCO
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Riviery, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej. Po południu spływ kolorowymi " gondolami" po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.
3 DZIEŃ: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PITRAMIDY W TEOTIHUACAN
Śniadanie. Plac Trzech Kultur. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z górnych kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. "miasteczka" Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniałe piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulqe. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.
4 DZIEŃ: TEPOTZOTLAN – TULA - QUERETARO
Śniadanie. Tepotzotlan - kościół Świętego Franciszka Ksawerego, Muzeum Wicekrólestwa. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w postaci autentycznego krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta w kościele w Queretaro. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.
5 DZIEŃ: PUEBLA – CHOLULA – TONANTZINTLA
Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa Maria de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Msza Święta w kościele św. Dominika. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu: Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękna “Kaplica Różańcowa”, nazwana przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”, Słodka Uliczka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. ¬¬¬
6 DZIEŃ: PUEBLA – TENANGO DEL AIRE – TAXCO
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire.Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”.Po dotarciu do miasta wjazd gondolkami do hotelu, malowniczo usytuowanego na wzgórzu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie w Taxco,kolacja w hotelowej restauracji. Dla chętnych możliwość przejazdu taksówką-garbuskiem do Centrum miasta (kurs dodatkowo płatny) na wieczorny spacer po centrum.
7 DZIEŃ: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO – LA QUEBRADA SHOW
Śniadanie. Msza Święta w barokowym kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco - "Srebrnym Mieście". Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i plaży gratis). Wieczorem, pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Nocleg w Acapulco.
8 DZIEŃ: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO
Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Acapulco. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z przekąskami w cenie. Powrót do hotelu z wyżywieniem All inclusive.
9 DZIEŃ: ACAPULCO
Śniadanie. Msza Święta w hotelowej Kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu. Wyżywienie All inclusive.
10 DZIEŃ: ACAPULCO-CUERNAVACA-MEXICO CITY
Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Przyjazd do Mexico City. Po drodze zatrzymamy się w Cuernavaca- mieście wiecznej wiosny. Obiad. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie i nocleg.
11 DZIEŃ: MEKSYK
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.
12 DZIEŃ: POLSKA
Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń..
Zaliczka w kwocie 1500 zł płatna do 20 V 2018 na konto:
GLOBTRAMP, Rafał Beruś, ul.Wielicka 75/45, 30-552 Kraków. mBank 92114020040000330225974707
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Przelot na trasie Polska – Meksyk – Polska wraz z opłatami lotniskowymi, śniadania i kolacje, all inclusive w Acapulco, opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie, transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem, hotele 4* w Acapulco bezpośrednio położony przy plaży (lokalny standard), rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odbycia codziennej Mszy Świętej, ubezpieczenie KL+NNW

CENA NIE ZAWIERA:

na biletów wstępu, kosztów realizacji programu, obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika, przewodników lokalnych i innych wydatków programowych – ok. 200 USD. Świadczeń niewymienionych w ofercie.

Poznaj naszą ofertę: