UL.WIELICKA 75/45, 30-552 KRAKÓW tel.: 12 30 74 465, tel. mob.: 662 465 465 | E-MAIL: globtramp@gmail.com | KRAKÓW tel.: 662 465 465 | TARNÓW, DĘBICA, RZESZÓW, KATOWICE tel.: 533 465 465
Czas wycieczki 13dni
1 DZIEŃ: Przelot do Hawany przez jeden z portów europejskich z Warszawy.
2 DZIEŃ: Przylot do Hawany. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Kuby. Przejedziemy do Nowej Hawany: sesja zdjęciowa z neoklasycznym budynkiem Kapitolu w tle, zwiedzimy Park Centralny – ulubione miejsce spacerów mieszkańców, Plac Rewolucji z muzeum i pomnikiem poświęconym Jose Marti, po kolejnej sesji zdjęciowej z gigantyczna podobizna Che Guevary w tle zatrzymamy się przy słynnym bulwarze Melecon, z potężnymi budynkami urzędów, hoteli, pomnikami, willami i rezydencjami. Wizyta w fabryce znanych i cenionych na całym świecie cygar. Przejazd do fortu obronnego Las Cabanas – sesja zdjęciowa z panoramą starej i nowej Hawany. Powrót do hotelu.
4 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do Finca Vigia, uśpionej w cieniu drzew posiadłości znanego pisarza, zwiedzanie. Przejazd do Havany, zwiedzanie Muzeum Starych Samochodów, Wyjazd do Muzeum Rumu, (Havana Club) zwiedzanie i degustacja. Spacer po Starej Hawanie: po placach, Św. Franciszka, Katedralnym i Broni. Wizyta w lubianym przez Hemingwaya barze, Floridita, czas na jego ulubionego drinka, Daiquiri. Transfer do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem fakultatywnie wyjazd do słynnego w świecie kabaretu Tropicana (wycieczka fakultatywna).
5 DZIEŃ: Po śniadaniu przejazd do Pinar del Rio – stolicy prowincji, uważanej za jeden z najpiękniejszych rejonów Kuby. Krótki spacer po mieście, w którym urodą zadziwiają bogato dekorowane domy mieszkalne. Przejazd do malowniczej Doliny Vinales. Jest ona otoczona niewysokimi, skalnymi wzgórzami, zwanymi mogotes. Oglądanie kuriozalnego "Muralu Prehistorii". Obiadokolacja. Powrót na nocleg do Hawany.
6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd autokarem do prowincji Matanzas, gdzie pośród mokradeł Zapata powstała wioska indiańska Guama, ku czci i pamięci pierwszych mieszkańców wyspy. Zasłuchani w opowieści odbędziemy przejażdżkę łodzią po rzece Hatiguancio. Odwiedzimy wioskę turystyczna "Fiesta Campesina" i farmę krokodyli. Dotrzemy do wioski Guama, gdzie przyjrzymy się zwyczajom życia dawnych mieszkańców. Wizyta w mieście Cienfuegos, zwanego Miastem Kopuł, które stanowi dziś jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych wyspy powstały dzięki schyłkowi gospodarczemu sąsiedniego Trynidadu. Sesja zdjęciowa w Parku Centralnym. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7 DZIEŃ: Dzień wolny na plażowanie w hotelu położonym nad Morzem Karaibskim z pakietem all inclusive.
8 DZIEŃ: Po śniadaniu zwiedzanie Trynidadu, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Każdego dnia w licznych barach i ogródkach muzycznych rozbrzmiewa tradycyjna muzyka kubańska. Spacer po mieście. Przejazd do Valle de Ingenios, w prowincji Sancti-Spíritus, wspinaczka na 45 metrowa wieżę, Torre de Iznaga. Przejazd do prowincji Villa Clara i jej stolicy Santa Clara. W Muzeum Che Guevary przyjrzymy się się z bliska historii rewolucji, a także obejrzymy cenne eksponaty dotyczące tego okresu. Po spotkaniu z historia przejedziemy do Varadero, zakwaterowanie w hotelu z własną plażą i pakietem all–inclusive. Wypoczynek nad bajecznie kolorowym morzem.
9 DZIEŃ: Pobyt w Varadero to idealny czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczkę fakultatywna, rejsy na pobliskie wyspy koralowe oraz nurkowanie na przepięknej rafie.
10 DZIEŃ: Dzień wolny na plażowanie w hotelu położonym nad Morzem Karaibskim z pakietem all inclusive.
11 DZIEŃ: Dzień wolny na plażowanie w hotelu położonym nad Morzem Karaibskim z pakietem all inclusive.
12 DZIEŃ: Czas wolny na zakupy. Przejazd na lotnisko. Wylot z Hawany przez jeden z portów europejskich.
13 DZIEŃ: Dzień wolny na plażowanie w hotelu położonym nad Morzem Karaibskim z pakietem all inclusive.
ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
 • Zakwaterowanie w hotelach 4 * w czasie objazdu.
 • Hotel 4*, z własną plażą i pakietem all-inclusive w czasie wypoczynku w Varadero i w Trynidadzie.
 • Śniadania i obiadokolacje w czasie zwiedzania.
 • Pokoje 2-osobowe z łazienką.
 • Wszystkie opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
 • Wszystkie przejazdy i transfery.
 • Prowadzenie wycieczki przez polskiego przewodnika.
 • Wizę kubańską.
 • Degustacja rumu.
CENA NIE ZAWIERA:
 • Opłat za wycieczki fakultatywne, własnych wydatków.
 • Opłaty lotniskowej.
Zaliczka w kwocie 1500 zł płatna do 10 IV 2016 na konto:
K.P. GLOBTRAMP, Rafał Beruś, ul. Wielicka 75/45, 30-552 Kraków. mBank 92114020040000330225974707

Poznaj naszą ofertę: